PERBALL PASQYRES SE NJE GRUAJE – Dua Marketplace
English
  • English
  • shqip
English
  • English
  • shqip
PERBALL PASQYRES SE NJE GRUAJE
  • SKU: 9789928186249
  • Availability: in stock Many in stock Out of stock You can purchase this product but it's out of stock

PERBALL PASQYRES SE NJE GRUAJE

€6.10
DESCRIPTION
Prej kohesh Ismail Kadare ka shprehur mendimin se ne letersi shpesh qellon qe, pas nje teksti jo fort te gjate, te fshihet nje romani. Tre tekstet e mbledhura ne kete liber, jane te paret qe jane cilesuar prej Kadarese si "mikroromane". "Kaloresi me skifter", "Historia e Lidhjes se Shkrimtareve Shqiptare perballe pasqyres se nje gruaje" dhe mikro-romani i trete që është ai i nje poeti te madh shqiptar. A është ky libër një dëshmi e një histori dashurie apo shumë më shumë se kaq?

Please login before sending a question, this way you will get notified through email when the seller has replied.

RELATED PRODUCTS

BACK TO TOP