OTELLO ARAPI I VLORESS – Dua Marketplace
shqip
  • English
  • shqip
shqip
  • English
  • shqip
OTELLO ARAPI I VLORESS
  • SKU: 9789994314874
  • Disponueshmëria: në magazinë Shumë në magazinë Mungon në magazinë Këtë produkt mund ta blini por nuk ka në stok

OTELLO ARAPI I VLORESS

€9.00
PËRSHKRIMI
Ben Blushi, si shkrimtar me romanin e tij të parë "Te jetosh në ishull” tronditi skenën letrare shqiptare. Iu shitën dhjetëra mijëra kopje, u hap një debat i paparë në media dhe qarqet letrare dhe e ktheu Ben Blushin në shkrimtarin me numrin më të madh të kopjeve të shituara gjatë 20 vjetëve të fundit. Befasia në stil, në ndërtimin e rrëfimit, në strukturën e gjithë veprës ishte ndoshta kontributi më imadhë në letërsinë shqipe."Otello, Arapi i Vlorës" ky roman i ri i tij është një fenomen kulturor që meriton të kapërcejë kufijtë shqiptare dhe të dëshmojë bravurën e autorëve tanë.

Please login before sending a question, this way you will get notified through email when the seller has replied.

PRODUKTET TE NGJASHME

Kthehu në fillim